Podkreślić należy, że nie wszystkie kraje osiągnęły wzrost wyników. Trzy kraje uzyskały dwucyfrowy wzrost RevPAR w stosunku do września ubiegłego roku: Węgry (+17%), Austria (+13,3%) i Francja (+10,9%). Wyniki te osiągnięto przede wszystkim dzięki podniesieniu średnich cen noclegów. Wzrosły one na Węgrzech o 16,6%, w Austrii o 13,3% i we Francji o 8,9%. Ponadto Grecja odnotowała znaczący wzrost RevPAR (+8,5%), stanowiący kontynuację dobrych wyników w lecie, dzięki podniesieniu średnich cen noclegów o 11%.
Niemcy, Holandia i Belgia utrzymują stabilną sytuację w zakresie wartości RevPAR ze zmianą odpowiednio o 2,6 %, 0,7 % i 0 %, co zapewnia utrzymanie poziomu atrakcyjności tych krajów z punktu widzenia inwestycji hotelarskich.
Inne kraje odnotowały jednak dalszy spadek wyników. Są to, przede wszystkim, Portugalia, Hiszpania i Włochy, gdzie spadek był największy wynosząc odpowiednio - 6,1%, - 4,5% i - 3%. Wielkie miasta tych krajów (Barcelona, Madryt, Lizbona i Mediolan) odnotowały spadek wartości RevPAR o około 10%.
Inne kraje, takie jak Republika Czeska (RevPAR - 1,6%), Zjednoczone Królestwo (RevPAR -1,3%) i Łotwa (- 0,4%) uzyskały gorsze wyniki niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Należy jednak podkreślić, że Łotwa w okresie pierwszych 9 miesięcy bieżącego roku uzyskała wzrost RevPAR o 13%.
Szwajcaria, Malta i Luksemburg odnotowały spadek wartości RevPAR odpowiednio o 1,8%, 2% i 2,5%. Nastąpiło to niezależnie od faktu, że Zurych osiągnął wzrost RevPAR o 3,9%, przy wzroście średniej ceny noclegów o 1,3% i frekwencji wynoszącej 89,7%.
Powyższe wyniki wskazują na pozytywny trend rozwoju hotelarstwa europejskiego w tym roku, czego potwierdzeniem jest osiągnięcie frekwencji sięgającej 81,4% w końcu września.