Kapituła konkursu reprezentująca branżę turystyczną, kadrę naukowo-dydaktyczną uczelni wyższych i kierownictwa Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki wyłoniła najlepsze prace magisterskich dotyczące podnoszenia konkurencyjności polskiej oferty turystycznej na rynkach krajowym i zagranicznych, wpływu turystyki na rynek pracy, kondycji ekonomicznej przedsiębiorstw turystycznych i hotelowych w Polsce, systemów zarządzania turystyką i hotelarstwem, znaczenia innowacyjności w biznesie turystycznym, znaczenia organizacji wielkich wydarzeń dla gospodarki turystycznej, promocji Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie, tworzenia ponadregionalnego produktu turystycznego, wynikających z realizacji przyjętych przez Radę Ministrów strategicznych dokumentów w dziedzinie turystyki.
Kapituła konkursu przyznała nagrody trzem magistrantkom. Pierwszą nagrodę otrzymała Renata Wojtkowiakza pracę magisterską „Wpływ wydarzeń na wizerunek miasta na przykładzie Winobrania w Zielonej Górze” napisaną pod kierunkiem Prof. dr hab. Grzegorza Gołembskiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej.
Drugą nagrodę otrzymała Lucyna Wojcieska za pracę magisterską „Uwarunkowania, stan i perspektywy rozwoju turystyki biznesowej w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem Karpacza" napisaną pod kierunkiem dr Elżbiety Nawrockiej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, na Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze. Trzecią nagrodę otrzymała Martyna Rączka za pracę magisterską pt. „Uwarunkowania rozwoju turystyki osób starszych w Polsce" napisaną pod kierunkiem dr inż. Agaty Balińskiej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w Międzywydziałowym Studium Turystyki i Rekreacji.
Wyróżnienia przyznano Małgorzacie Mroczkowskiej za pracę magisterską „Jakość obsługi e-mailowej klientów w wybranych polskich hotelach" napisaną pod kierunkiem dr hab. prof. US Henryka Babisa na Uniwersytecie Szczecińskim; Annie Para za pracę magisterską „Przejawy innowacyjności polskich przedsiębiorstw turystycznych" napisaną pod kierunkiem dr hab. Magdaleny Kachniewskiej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
W ramach współpracy partnerskiej przy organizacji X edycji Konkursu Ministra Sportu i Turystyki na najlepszą pracę magisterską z gospodarki turystycznej Rada Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego ufundowała tradycyjnie nagrodę specjalną dla głównej laureatki Konkursu, w tym roku dla Pani Renaty Wojtkowiak.Nagrodą jest pobyt dla dwóch osób /2noclegi ze śniadaniami, uroczysta kolacja w restauracji hotelowej, bezpłatny parking / w hotelu czterogwiazdkowym /termin i miejsce do uzgodnienia z IGHP/.
Rada Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego przyznała także główną nagrodę IGHP - samorządu gospodarczego hotelarzy Pani Magdalenie Trzeszczkowskiej za pracę magisterską „Wykorzystanie narzędzi ekonomiczno-finansowych w kształtowaniu optymalnego wyniku obiektu hotelarskiego (na przykładzie obiektu Villa Feniks)” napisaną pod kierunkiem Dr Władysława Biczysko prof. WSHiG w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu na kierunku Turystyka i Rekreacja, którą uznałą za najlepszą pracę magisterską na temat hotelarstwa w X edycji Konkursu o nagrodę Ministra Sportu i Turystyki za najlepszą pracę magisterską z zakresu gospodarki turystycznej.
Nagrodą jest bezpłatny pobyt w hotelach jedno, dwu, trzy i czterogwiazdkowym / w każdym jedną dobę / z możliwością zapoznania się z organizacją pracy poszczególnych działów i ich współdziałaniem, współpracą z klientami, działaniami marketingowymi i standardami marki w odwiedzanych hotelach lub pobyt dla dwóch osób /2noclegi ze śniadaniami, uroczysta kolacja w restauracji hotelowej, bezpłatny parking / w hotelu czterogwiazdkowym /termin i miejsce do uzgodnienia z IGHP/. Nagrody w imieniu Rady IGHP wręczył Sekretarz Generalny IGHP Krzysztof Wojtkiewicz.
Nagrody są dowodem uznania ze strony przedsiębiorców sektora hotelarskiego dla wszystkich uczestników tegorocznej X edycji konkursu a szczególnie głównych laureatek nagrody Ministra Sportu i Turystyki i Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Do tegorocznej X edycji zgłoszono 27 prac magisterskich z czego siedem prac dotyczyło tematyki hotelarskiej./ w ubiegłym roku były tylko trzy /.
IGHP