Średnia cena wzrosła natomiast o 0,9 % dochodząc do 95 Euro, co umożliwiło 1,3 % wzrostu wskaźnika RevPAR. Czechy odnotowały najwyższy wzrost RevPAR wynoszący 36,1 %.
Przemysł hotelarski tego kraju w pełni wykorzystał możliwości stworzone przez organizację Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie, które spowodowały wzrost obłożenia do 81 %. Oczekiwano także powrotu turystów z Rosji, którzy ograniczyli swoje przyjazdy do Czech w I kwartale 2015 roku. W Europie Wschodniej dobre wyniki osiągnęły Polska i Węgry, gdzie wzrost wskaźnika RevPAR wynosił odpowiednio 7, 6 % i 7, 8 %. Dobrze wyglądała także sytuacja w Południowej Europie.
Dzięki organizacji Światowej Wystawy w Mediolanie, wskaźnik RevPAR we Włoszech wzrósł o 13,6 % głównie w wyniku dwucyfrowego wzrostu średniej ceny pokoju /+ 12,8 %/. Poprawił się także RevPAR w Hiszpanii /+ 11, 1 %/. W Portugalii, wzrost tego wskaźnika wyniósł tylko 3, 9 % ,przy czym pamiętać należy, że kraj ten był gospodarzem finału Ligi Mistrzów w Lizbonie w maju 2014 roku. We Francji natomiast, tradycyjnie majowe dni wolne od pracy, ustaliły wskaźnik RevPAR na poziomie maja 2014 roku W Belgii wskaźnik był niższy, co wynika z porównania z majem 2014 roku, kiedy odbywały się tam wybory europejskie, na które przyjechało 28 przywódców krajów Unii . Podobnie w Niemczech ,gdzie porównując dane z majem 2014 roku, gdy miał miejsce Salon Lotniczy w Berlinie odnotowano spadek o 7 %.
Dane z maja potwierdzają kontynuację tendencji wzrostu wyników ekonomicznych sektora hotelowego Unii Europejskiej. W okresie od stycznia do maja 2015 roku wskaźnik RevPAR, w skali kontynentu ,wzrósł w porównaniu z rokiem ubiegłym o 3,7 % dzięki wzrostowi obłożenia o 1,2 % oraz średniej ceny pokoju o 1,7 % . Po sukcesie pierwszego kwartału i dobrych wynikach w maju można mieć nadzieję na lepsze niż poprzednio wyniki roku 2015 .