Firma ta stosowała dotąd zasadę klauzuli równości w kontaktach z hotelami w Niemczech. 21 kwietnia 2015 roku urzędy do spraw konkurencji Francji, Włoch i Szwecji zaakceptowały proponowane przez booking. com nowe zasady, które będą stosowane w umowach z hotelami.
Zgodnie z tymi zasadami booking. com wyraża zgodę na stosowanie przez hotele różnych cen i warunków sprzedaży dla innych portali rezerwacyjnych oraz stosowanie przez hotele innych, niż dla booking. com, cen i warunków sprzedaży w transakcjach poza internetem.
Zobowiązania przyjęte przez booking. com obowiązywać będą przez 5 lat. W przypadku ich złamania booking. com ukarany będzie grzywną. W świetle powyższych decyzji funkcjonują obecnie w Europie dwie opcje traktowania klauzuli równości: całkowity zakaz jej stosowania, tak jak w wyniku werdyktu sądu w Dusseldorfie oraz negocjowanie zakresu jej stosowania na zasadach przyjętych we Francji, we Włoszech i w Szwecji.
Stanowisko HOTREC w tej sprawie to kontynuacja działań w kierunku całkowitego zniesienia klauzuli równości jako istotnej bariery konkurencyjności branży hotelarskiej.